4 časté otázky o čištění stoupaček ve Vašem domě

4 ČASTÉ OTÁZKY O ČIŠTĚNÍ STOUPAČEK VE VAŠEM DOMĚ

Trápí Vás zápach ze stoupaček? Je to velmi častý problém našich zákazníků, kteří bydlí v bytových nebo panelových domech. Reagovali jsme na zájem našich zákazníků a začali provádět čištění odvětrávacích potrubí  ve stoupačkách, ve zkratce čištění stoupaček. Jelikož se jedná o službu ne úplně známou, sepsali jsme pro Vás 4 nejčastější otázky a odpovědi, které nám naši zákazníci v souvislosti s čištěním stoupaček – odvětrávacích potrubí kladou.

1. PROČ BYCHOM MĚLI ČISTIT STOUPAČKY V DOMĚ? NIKDY JSME TO NEDĚLALI…

V odvětrávacím potrubí bytových domů se usazují nečistoty a mastnoty z provozu domu (WC, koupelny, kuchyně). Toto prostředí je ideální pro množení bakterií a plísní. Karbonizované nečistoty jsou navíc karcinogenní. Při čištění odvětrávacího potrubí jsou tyto nečistoty odstraněny a potrubí vydesinfikováno. Norma ČSN 15780 doporučuje provádět toto čistění 1x za dva roky. Bohužel, v některých domech nebylo toto čištění nikdy prováděno a potrubí je extrémně zanesené a negativně tak působí na zdraví člověka.

2. JAK PROBÍHÁ ČIŠTĚNÍ ODVĚTRÁVACÍHO POTRUBÍ VE STOUPAČKÁCH? MUSÍME BÝT BĚHEM PRACÍ DOMA A ODEMKNOUT BYTY?

Čištění stoupaček – odvětrávacích šachet probíhá ze střechy domu. Nejdříve jsou odmontovány ventilační hlavice (často je na přání zákazníka rovnou měníme za nový, efektivnější systém odvětrání domu). Do potrubí je poté spuštěn rotační kartáč s vysavačem, potrubí je vyčištěno a nečistoty odsáty. Následně dojde k odmaštění a desinfekci speciálními aerosoly. Přítomnost majitelů bytů není zapotřebí a byty není nutné zpřístupňovat.

3. JAKÉ LÁTKY POUŽÍVÁTE K DEZINFEKCI STOUPAČEK, NEBUDE NÁM PO CELÉM DOMĚ SMRDĚT CHLÓR?

Na silně znečištěné potrubí prachem a mastnotou používáme přípravek Dosanin G, který nejen že potrubí odmastí, ale jeho účinek je baktericidní a virucidní. Pro dezinfekci vyčištěného potrubí používáme švýcarský univerzální antivirový dezinfekční prostředek SANOSIL SUPER 25 Ag s příměsí stříbra, který je schopen spolehlivě ničit bakterie, viry, kvasinky, plísně a bakteriální endospory. Ani jeden z těchto prostředků neobtěžuje obyvatele domu jakýmkoliv zápachem. Odvětrávací šachty ve stoupačkách jsou po aplikaci čisté, bez zdraví škodlivých látek.

4. CO KDYŽ MÁ NÁŠ DŮM 8 PATER? TO MÁTE TAK DLOUHOU HADICI, ŽE DOSÁHNE AŽ DO PŘÍZEMÍ?

Ano, máme.  Jak probíhá čištění několikapatrového panelového domu, můžete vidět na našem videu.

Pokud Vás zajímají bližší informace, najdete je ZDE.  Pro určení ceny čištění odvětrávacího potrubí konkrétně pro Váš dům nás prosím kontaktujte nebo vyplňte kontaktní formulář níže. Ozveme se Vám co nejdříve.