NOVÁ HYDROIZOLACE PLOCHÉ STŘECHY: KDY JI ŘEŠIT?

Jaro – čas hydroizolace ploché střechy

Zima nás pomalu opouští a s rozpouštějícím se sněhem může přijít i nepříjemné překvapení v podobě zatékání, během jarního oteplování se zase brzy ukáží nepříjemné plísně. V takové situaci je namístě začít uvažovat o pořízení nové hydroizolace ploché střechy. Pokud se střešní plášť ještě nenachází v havarijním stavu, včasná rekonstrukce dovede ušetřit nemalé prostředky. Jestli si nejste jisti, v jakém stavu se vaše plochá střecha nachází, jděte se na ni podívat a s sebou si na pomoc vezměte náš článek: 3 S.O.S. signály vaší ploché střechy po zimě. Jestliže začínáte tušit, že plochá střecha na Vašem domě je už na konci své životnosti, je na řadě její odborná fyzická prohlídka. Není možné navrhovat technologii rekonstrukce ploché střechy nebo dokonce její cenový rozpočet bez toho, aby byl zhodnocen její skutečný stav. Na základě prohlídky a případné sondy do střešního pláště (v případě nejasnosti ukáže míru jeho poškození) se může připravit návrh technologie rekonstrukce a její položkový rozpočet.

MATERIÁLY PRO HYDROIZOLACE PLOCHÉ STŘECHY

V dnešní době je na trhu široká nabídka hydroizolačních materiálů, které se liší jak kvalitou, tak cenou. Vzhledem k tomu, že hydroizolace ploché střechy je pro dům nemalou investicí, je potřeba zvolit materiál, který vydrží bez potíží i pár desítek let. Více o vhodném hydroizolačním materiálu najdete zde.

HYDROIZOLACE A ZATEPLENÍ SOUČASNĚ – JE TO NUTNÉ?

Hydroizolace ploché střechy je jen prvním krokem při rekonstrukci ploché střechy. Vzhledem k nutnosti úspory energií je vhodné současně uvažovat i o zateplení ploché střechy. Zateplení ploché střechy je voleno podle zjištění, zda se jedná o střechu jednoplášťovou, nebo střechu dvouplášťovou. U střechy jednoplášťové je nutné novou tepelnou izolaci provádět současně s hydroizolací. Naopak střechu dvouplášťovou doporučujeme zateplovat cíleně – foukanou tepelnou izolací. V takovém případě lze tepelnou izolaci realizovat časově, a tedy i finančně odděleně od hydroizolace ploché střechy. Jaký je rozdíl mezi dvouplášťovou a jednoplášťovou plochou střechou čtěte tady. Nevíte si s plochou střechou rady? Potřebuje Vaše střecha kompletní rekonstrukci? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme a připravíme zdarma a nezávazně cenový návrh.